Coraz to więcej kobiet, jakie rodziły własne dzieci sposobami natury przyznaje, że ma istotne komplikacje z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to komplikacje z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco swoje miejsce po porodzie.

jajeczko wibrujące

Do niedawna był to temat tabu i mało jaka z kobiet decydowała się mówić o swoich kłopotach po porodzie. W wielu przypadkach wydawało im się, że jest to problem natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. W tej chwili jednak lekarze ginekolodzy sami informują o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, także w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się wiele o tym, jakie są w stanie pojawić się efekty porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się także u kobiet, które rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Zazwyczaj u nich pojawia się później ból w dole brzucha i komplikacje ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą i co poniektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, mimo to duży odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą można podjąć bardzo ekspresowo po porodzie. Im szybciej jest taka szansę, tym przyzwoiciej, bo ćwiczenia zapewniają wówczas lepsze wyniki. W czasie fizjoterapii, wykonuje się rozmaitego rodzaju ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w słuszny sposób kurczyły. Poza tym, niezmiernie ważną kwestią są też treningi oddechowe, jakie trzeba później jak przeważnie powtarzać. Na domiar tego, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która ma pojawić się podczas czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest przede wszystkim kobietom, które miały więcej porodów. Są w stanie niemniej jednak z niej korzystać także panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze twierdzą, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niesłychanie szybko zezwala ona wrócić do normy oraz czuć się porządnie. Sporo pacjentek twierdzi, że dzięki takim treningom są w końcu w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu bądź dolegliwości bólowe. Doktor może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest także szansę skierowania z takich zajęć i ćwiczeń odpłatnie, w ramach osobistej opieki leczniczej.